MATRA/PATROL EĞİTİMLERİ 

Hollanda ile ikili işbirliği kapsamında sürdürülmekte olan, Hollanda Hükümetinin Avrupa Birliği tam üyeliğine aday ülkelere yönelik uyguladığı MATRA/Patrol (MATRA Katılım Öncesi Hukukun Üstünlüğü Eğitimi) Programı kapsamında 15-25 Mart 2015 tarihleri arasında “Adalete Erişim”, 12-22 Nisan 2015 tarihleri arasında ise “Mevzuatın Kalitesi, Yürürlüğe Konması ve Uygulaması" konularında eğitim programları düzenlenecektir. 

Hollanda Dışişleri Bakanlığı tarafından finanse edilen söz konusu eğitim programları aracılığıyla Hollanda ile Türkiye’deki yargı mensupları arasında bilgi ve deneyim paylaşımına yönelik bir platform oluşturulması öngörülmektedir.

Hollanda’da yargı teşkilatı ve bağımsızlığı, temel haklar ve yargı idaresinin etkinliği başta olmak üzere ilgili konularda eğitim çalışmalarının yapılacağı kursa, aday ülkelerden bu alanda çalışan yargı mensuplarının katılımı öngörülmektedir.

Söz konusu eğitim programları Asser Enstitüsü tarafından Hollanda'nın Lahey kentinde düzenlenecek olup 10 gün sürecektir. Eğitim programına katılması uygun görülen kişilerin isimleri ilk etapta MATRA PATROL Programı ve Asser Enstitüsü yetkilileri tarafından belirlenecektir.

İngilizce dilinde gerçekleştirilecek programlarda aktif katılım beklendiğinden, başvuruda bulunacak adaylar iyi derecede İngilizce konuşabilmeli ve yazabilmelidirler.Ayrıca, eğitim programına katılmak isteyen adayların en az üç yıllık iş tecrübesine sahip olma şartı aranmaktadır.

Adaylar başvurularını www.asser.nl/matrapatrol adresinden bizzat yapacaklardır.  Eğitim Programlarına başvurup olumlu sonuç alan katılımcıların isimlerini Genel Müdürlüğümüze bildirmeleri gerekmektedir.

15-25 Mart 2015 tarihleri arasında gerçekleştirilecek olan "Adalete Erişim" programına ilişkin detaylı bilgiler ve son başvuru tarihleri için tıklayınız...

12-22 Nisan 2015 tarihleri arasında gerçekleştirilecek olan "Mevzuatın Kalitesi, Yürürlüğe Konması ve Uygulanması" programına ilişkin detaylı bilgiler ve son başvuru tarihleri için tıklayınız...

Access to Justice http://www.asser.nl/upload/documents/20141124T124031-2015%20Brochure%20Access%20to%20Justice.pdf

Legislation http://www.asser.nl/upload/documents/20141124T134652-2015%20Brochure%20Quality%20of%20Legislation.pdf

Avrupa Birliği Genel Müdürlüğü Resmi Web Sitesi © 2014 Tüm Hakları Saklıdır.
[Son Güncellenme Tarihi - 25.11.2014 ]
Bu Sitede Yayınlanan Tüm İçerikler, İzinsiz Kaynak Gösterilemez ve Yayınlanamaz.